Mistrzowie

Chen_Xiaowang
Chen Xiaowang
chen_yingjun
Chen Yingjun

Chen Xiaowang – urodził się w 1945 roku, w Chenjiagou w prowincji Henan w Chinach. Jest żywą legendą, wnukiem słynnego Chen Fake i głównym spadkobiercą swego rodzinnego stylu walki – Chen Taijiquan. Ze względu na swe ogromne umiejętności bojowe i wiedzę nosi zaszczytny tytuł Wielkiego Mistrza. Należy w linii prostej do 11-go pokolenia mistrzów rodzinnej sztuki walki i jest spadkobiercą wiedzy i doświadczenia blisko dwudziestu pokoleń swoich wielkich przodków. Cieszy się ogromnym szacunkiem w środowisku sztuk walki w Chinach i na całym świecie. Niemal bez przerwy podróżuje  ucząc stylu Chen, dzięki czemu istnieje możliwość uczenia się tej sztuki walki bezpośrednio od jego głównego spadkobiercy. Przekazuje swoją wiedzę bez ograniczeń, przekonując, że zasady taijiquan są proste i każdy może osiągnąć wysoki poziom, jeśli ćwiczy rzetelnie (patrz Film 3). Co roku w Polsce odbywają się seminaria z jego udziałem.

Chen Yingjun – syn Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga urodził się w 1976 w  Chenjiagou w prowincji Henan w Chinach. Należy do 20-go pokolenia spadkobierców rodziny Chen, a tym samym do 12-go, młodego pokolenia mistrzów stylu Chen Taiji (licząc od swego Wielkiego praprzodka Chen Wangtinga – potwierdzonego twórcy rodzinnego stylu walki). Naukę rodzinnej sztuki walki, Chen Taijiquan, rozpoczął w wieku 8 lat. Jako nastolatek postanawia poświęcić się intensywnym studiom swojego rodzinnego stylu walki. W wieku 14 lat podjął naukę u swego wuja, Mistrza Chen Xiaoxinga w związku z przeprowadzką swego ojca WM Chen Xiaowanga do Australii. Po czterech latach decyduje się jednak dołączyć do ojca w Australii i szlifować tam swoje umiejętności pod bezpośrednim kierownictwem Wielkiego Mistrza. Od tej pory mieszka na stałe w Sydney wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci, gdzie intensywnie trenując, kontynuuje wnikliwe studia rodzinnego stylu walki.  Od wielu lat regularnie odwiedza Polskę, życzliwie dzieląc się z Nami swoją wiedzą i umiejętnościami kung fu stylu Chen taijiquan (patrz Zdjęcia z seminariów z CYJ).

Jan Silberstorff

Jan Silberstorff – urodzony w 1967 w Hamburgu, jeden z pierwszych cudzoziemców, który pobierał nauki stylu Chen w Chenjiagou. Zaawansowany uczeń Chen Xiaowanga (patrz Film 2). Od wielu lat podróżuje ucząc stylu Chen, pisząc na jego temat książki i propagując wśród Europejczyków wiedzę o nim. Co roku w Polsce odbywają się seminaria z jego udziałem (patrz Zdjęcia z seminarium z Janem). Zwłaszcza te z dziedziny pchających dłoni są bardzo cenione. Jan, jako Europejczyk, potrafi bardzo dobrze wytłumaczyć innym Europejczykom zagadnienia odległe od nas kulturowo  i przez to niekiedy niełatwe do zrozumienia.