Kurs Chen Taichi dla początkujących – Dom Kultury „WŁĄCZNIK”

Kurs Chen Taiji w toku.  W tym momencie trudno już dołączyć do grupy, ale zapraszamy ewentualnych chętnych, aby nas odwiedzili i zobaczyli, jak to wygląda. Zawsze można przyjść i spróbować. Można też dołączyć do grupy, która ćwiczy w ZS nr 1 przy ul. Towarnickiego 4, w poniedziałki i czwartki. Tam też można spróbować, bez żadnych zobowiązań i kosztów. Proszę o kontakt na maila: chen.taijiquan.rzeszow@gmail. com lub tel. 603 667979.
Planujemy kolejna edycję, start w połowie stycznia 2019 r. Dokładne terminy podamy później. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie propozycji pasujących im dni. Dzięki temu uda nam się lepiej dopasować terminy dla ćwiczących.
 

Zapraszamy, pierwsi chętni już są!

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, na kurs Chen Taichi dla początkujących, który odbędzie się dzięki współpracy z  Domem Kultury „Włącznik” w Rzeszowie, ul. Iwonicka 40.

Kurs potrwa prawie 2 miesiące – 14 spotkań po 1,5 godz. Zaczynamy 19-go listopada 2018, , zajęcia w poniedziałki i w środy od 19.45 do 21.15.

Na kursie będziemy się uczyć podstawowych zasad Chen Taijiquan, poprzez ćwiczenia w staniu (zhanzhuang), zestaw Chansigong oraz krótką formę 9-cio lub 19-sto ruchową.

Po kursie można kontynuować regularne treningi w naszej grupie taichi w ZS nr 1 w Rzeszowie przy ul. Towarnickiego 4. Zapraszamy do odwiedzenia nas przed kursem w poniedziałki (17.30-19.00) i czwartki (19.00-21.00), można wtedy spróbować potrenować z nami.

Łączny koszt to 200,- zł przy wpłacie jednorazowej lub 2 raty po 110,- zł. Wpłaty należy dokonać do 14-go listopada 2018 .

Zapisy po zgłoszeniu uczestnictwa na adres mailowy: chen.taijiquan.rzeszow@gmail.com i wpłacie zaliczki w wysokości 50,- zł.

Planujemy grupę maksymalnie 15 osobową, więc ilość miejsc ograniczona.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 603 66 79 79. Zapraszamy na naszą stronę http://www.http://taiji.rzeszow.pl i fb: Taichi Rzeszów – Taiji Chen.

Chen Taijiquan powstało wiele wieków temu w Chinach, w wiosce Chenjiagou, jako wewnętrzna sztuka walki oparta na połączeniu ćwiczeń daoyin, qigong i technik walki. Szybko doceniono jej ogromne walory zdrowotne. Oczywiście potężną skuteczność w walce również.

Dla nas , ludzi współczesnych, jest to bardzo bezpieczne połączenie treningu sztuk walki i ćwiczeń prozdrowotnych. Minimalizuje zagrożenie kontuzjami, tak częstymi w innych stylach, szczególnie wśród adeptów, pragnących zbyt szybko osiągnąć wyższe umiejętności i skuteczność w walce. Jest to trening dostępny dla każdego, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej, chorób i doznanych kontuzji. Kompensuje nasz siedzący tryb życia. Pozwala zapobiegać i rehabilitować wady postawy, kręgosłupa, problemy z motoryką. Jest skuteczną metodą rehabilitacji po problemach kardiologicznych, jak i wielu innych. Przynosi spokój i równowagę po chaosie dnia codziennego.

Styl Chen, wg przekazu Mistrza Chen Xiaowanga, jest oryginalnym przekazem rodziny Chen, w której Taijiquan powstało. Nie zatracił swojej skuteczności jako sztuka walki, swojego pierwotnego charakteru.