SZTUKA WŚRÓD SZTUKI – kurs chentaiji w BWA w Rzeszowie – startujemy 4-go marca

https://www.facebook.com/events/543314979501720/?active_tab=about

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi Chen Taichi na dolnej sali wystawowej Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, ul. Jana III Sobieskiego 18. Dzięki uprzejmości dyrektora, możemy go przeprowadzić w tak specjalnym miejscu.

Zaczynamy 4-go marca 2019 r., z ajęcia w poniedziałki i w środy od 19.30 do 21.00. Pierwszy kurs potrwa do 17-go kwietnie – 14 spotkań po 1,5 godz. Będziemy ćwiczyć podstawy: stanie-”trzymanie dzbana” (zhanzhuang), zestaw Chansigong oraz pierwszą część Laoji Yilu, podstawowej formy stylu Chen.

DLATEGO ZAPRASZAMY, MOŻNA DO NAS DOŁĄCZYĆ!

 

Łączny koszt to 200,- zł.

Zapisy: po zgłoszeniu uczestnictwa na adres mailowy: chen.taijiquan.rzeszow@gmail.com i wpłacie zaliczki w wysokości 50 zł do końca lutego. Pozostała wpłata najpóźniej na pierwszych zajęciach.Planujemy grupę maksymalnie 15 osobową, więc ilość miejsc ograniczona.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 603 66 79 79. Zapraszamy na naszą stronę www.http://taiji.rzeszow.pl i fb: Taichi Rzeszów – Taiji Chen.

Chen Taijiquan powstało wiele wieków temu w Chinach, w wiosce Chenjiagou, jako wewnętrzna sztuka walki oparta na połączeniu ćwiczeń daoyin, qigong i technik walki. Szybko doceniono jej ogromne walory zdrowotne. Oczywiście potężną skuteczność w walce również.

Dla nas , ludzi współczesnych, jest to bardzo bezpieczne połączenie treningu sztuk walki i ćwiczeń prozdrowotnych. Minimalizuje zagrożenie kontuzjami, tak częstymi w innych stylach, szczególnie wśród adeptów, pragnących zbyt szybko osiągnąć wyższe umiejętności i skuteczność w walce. Jest to trening dostępny dla każdego, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej, chorób i doznanych kontuzji. Kompensuje nasz siedzący tryb życia. Pozwala zapobiegać i rehabilitować wady postawy, kręgosłupa, problemy z motoryką. Jest skuteczną metodą rehabilitacji po problemach kardiologicznych, jak i wielu innych. Przynosi spokój i równowagę po chaosie dnia codziennego.

Styl Chen, wg przekazu Mistrza Chen Xiaowanga, jest oryginalnym przekazem rodziny Chen, w której Taijiquan powstało. Nie zatracił swojej skuteczności jako sztuka walki, swojego pierwotnego charakteru.