Wiosna z Chen Taichi – warsztaty raczej niedzielne

Witam, dla tych, co chcą aktywnie wpędzać weekendy i poznać Chen Taichi, przygotowaliśmy serię warsztatów. Zapraszamy: 603 667979. Startujemy już 30-go marca we Włączniku!

 

Zapraszamy na nową serię warsztatów Chen Taiji od podstaw. Będziemy je organizować zwykle w niedziele po południu – 16.00-20.00. co drugi lub trzeci tydzień, zgodnie z wymaganiami ćwiczących. Odbywać się będą w Domu Kultury Włącznik przy ul. Iwonickiej 40 w Rzeszowie.

Pierwsze spotkanie już 30 marca, tym razem wyjątkowo w sobotę. Start o 16.00. Poznamy podstawy Taichi w stylu Chen, poprzez ćwiczenia w staniu (zhanzhuang), zestaw Chansigong oraz początek podstawowej formy Laoijia Yilu. Ostatnią godzinę wypełnią nam ćwiczenia zastosowań niektórych ruchów z formy, podstaw samoobrony i wprowadzenie do walki. Informacje pod nr tel. 603 667979. Zapisy poprzez wysłanie e-maila na adres: chen.taijiquan.rzeszow@gmail.com i wpłacie zaliczki. Koszt warsztatów to 40,- zł.

Chen Taijiquan powstało wiele wieków temu w Chinach, w wiosce Chenjiagou, jako wewnętrzna sztuka walki oparta na połączeniu ćwiczeń daoyin, qigong i technik walki. Szybko doceniono jej ogromne walory zdrowotne. Oczywiście potężną skuteczność w walce również.

Dla nas, ludzi współczesnych, jest to bardzo bezpieczne połączenie treningu sztuk walki i ćwiczeń prozdrowotnych. Minimalizuje zagrożenie kontuzjami, tak częstymi w innych stylach, szczególnie wśród adeptów, pragnących zbyt szybko osiągnąć wyższe umiejętności i skuteczność w walce. Jest to trening dostępny dla każdego, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej, chorób i doznanych kontuzji. Kompensuje nasz siedzący tryb życia. Pozwala zapobiegać i rehabilitować wady postawy, kręgosłupa, problemy z motoryką. Jest skuteczną metodą rehabilitacji po problemach kardiologicznych, jak i wielu innych. Przynosi spokój i równowagę po chaosie dnia codziennego.

Styl Chen, wg przekazu Mistrza Chen Xiaowanga, jest oryginalnym przekazem rodziny Chen, w której Taijiquan powstało. Nie zatracił swojej skuteczności jako sztuka walki, swojego pierwotnego charakteru.